آسانسورهای مسافربر هیدرولیکی

این نوع آسانسورها نیروی محرکه خود را از طریق جک و پاوریونیت تغذیه می کنند که خود به تنهائی به چندین نوع مطابق به نوع کاربری هر آسانسور تقسیم می گردد.

1. جک مستقیم ( زیر کابین)

جک مستقیم ( زیر کابین ) : ساده ترین روش در آسانسور های هیدرولیکی نوع مستقیم است که در آن امکان نصب سیستم با ظرفیت های مختلف و به صورت تک مرحله و یا چند مرحله ای وجود دارد .
در این سیستم اتصال جک هیدرولیک به زیر کابین صورت می گیرد و سیستم مجهز به شیر اطمینان است .
از ویژگی های این سیستم آسانسور میتوان موارد زیر را برشمرد:
• میزان بالای ایمنی آن است که تقریباً خطر سقوط کابین در آن را منتفی می سازد عدم نیاز به وزنه تعال و امکان افزایش فضای کابین نیز از دیگر مزایای این سیستم می باشد
• عدم نیاز به موتورخانه در بالای ساختمان ( موتورخانه در سیستم هیدرلیک در پایین ترین توقف و مجاور چاهک تعبیه می گردد)
• حرکت آسانسور در هنگام قطع برق
• توقف ملایم و هم تراز شدن بهتر در طبقات
محدودیت سیستم :

ظرفیت
kg
سرعت مطلوب
m/s
تک مرحله ای
ارتفاع m
دو مرحله ای
ارتفاع m
نا محدودحداکثر 0.638---
320 الی 750حداکثر 0.63816

2. جک مستقیم (کنار کابین )

جک مستقیم ( کنار کابین ) : ساده ترین روش در آسانسور های هیدرولیکی نوع مستقیم است که در آن امکان نصب سیستم با ظرفیت های مختلف و به صورت تک مرحله و یا چند مرحله ای وجود دارد .
در این سیستم اتصال جک هیدرولیک به کنار کابین صورت می گیرد و سیستم مجهز به شیر اطمینان است .
از ویژگی های این سیستم آسانسور میتوان موارد زیر را برشمرد:
• میزان بالای ایمنی آن است که تقریباً خطر سقوط کابین در آن را منتفی می سازد
• عدم نیاز به موتورخانه در بالای ساختمان ( موتورخانه در سیستم هیدرلیک در پایین ترین توقف و مجاور چاهک تعبیه می گردد )
• حرکت آسانسور در هنگام قطع برق
• توقف ملایم و هم تراز شدن بهتر در طبقات
محدودیت سیستم :

ظرفیت
kg
سرعت مطلوب
m/s
ارتفاع m
نا محدودحداکثر 0.633

3. جک غیر مستقیم ( یک به دو):

در این نوع سیستم هیدرولیک عملکرد به صورت یک به دو بوده و حرکت کابین ناشی از حرکت سیم بکسل می باشد که این فرآیند توسط جک هیدرولیک انجام می پذیرد .جهت ایمنی بیشتر ، سیستم مجهز به پاراشوت safety gear) ) می باشد . پاره ای از امتیازات منحصر به فرد این نوع سیستم ، آسانسورهای هیدرلیک را در برخی موارد جایگزین آسانسورهای کششی نموده است .
• عدم نیاز به موتورخانه در بالای ساختمان ( موتورخانه در سیستم هیدرلیک در پایین ترین توقف و مجاور چاهک تعبیه می گردد )
• حرکت آسانسور در هنگام قطع برق
• توقف ملایم و هم تراز شدن بهتر در طبقات

در آسانسورهای باری و یا مسافری با ظرفیت بالای 750 کیلوگرم الزاماً از سیستم دوبل 1:2 استفاده می شود
محدودیت سیستم دوبل :

ظرفیت
kg
سرعت مطلوب
m/s
ارتفاع m
حداکثر 630 (8 نفره)حداکثر 0.6316
حداکثر 630 (8 نفره)750 الی 25001

4. سیستم ویلچربر:

این بالابر مخصوص حمل ویلچر بوده و سیستم به کار رفته در آن هیدرولیک مستقیم بوده که با قابلیت نصب آسان و با برق سه فاز راه اندازی می شود .

توقفسرعت
m/s
حداکثر تراول
mm
حداکثر صفحه متحرک
mm
حداکثر ظرفیت
kg
20.1615001000 * 1000200

از آنجا که نصب و راه اندازی این سیستم بسیار آسان بوده و نیازی به اطلاعات تخصصی در این زمینه ندارد لذا نصب و راه اندازی سیستم فوق پس از آموزش و راهنمایی کامل از سوی این شرکت ، بعهده خریدار می باشد و شرکت صرفاً مبادرت به فروش سیستم فوق می نماید .

سوالات رایج

در انتخاب یک شرکت آسانسوری توجه به چه نکاتی اهمیت دارد؟
بررسي دقيق مدارك و گواهينامه‌هاي شركتي كه قصد خريد از آن را داريم. بررسي دقيق مشخصات فني ارائه شده. بررسي توان شركت از نظر مالي و اجرايي. بررسي رزومه كاري شركت‌ و نيز بازديد از پروژهاي نصب شده توسط آن. مراجعه و بازديد از محل شركت و مذاكره در محل.
آیا وجود تیم طراحی حرفه‌ای در یک شرکت آسانسوری مهم است؟
باید توجه داشت اگرچه آسانسورها از ساختار تقریباً یکسانی برخوردارند ولی آنچه که موجب عملکرد بی‌عیب و نقص تجهیزات به کاررفته می‌گردد، دانش فنی به‌کار رفته در طراحی آسانسور می‌باشد. وجود تیم طراحی حرفه‌ای در شرکت بهفخر، تضمین کننده نتیجه کار است. متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها به دلیل نداشتن تیم طراحی، بدون داشتن طرح اختصاصی و مهندسی شده مختص پروژه شما، نتایج نامناسبی را بدست می‌آورند.
آیا کفشک‌های رولر با کفشک‌های معمولی تفاوتی را ایجاد می‌کنند؟
در ساختمانهای بلند مرتبه که به جهت طول مسیر حرکت آسانسور، از آسانسورهای سرعت بالا استفاده می‌شود، موضوع لرزش کابین آسانسور ملموس‌تر می‌باشد. با استفاده از سیستم کفشک‌های رولر کابین به جای کفشک‌های معمولی سایشی کابین، حرکت کابین علیرغم سرعت بالا، بسیار نرم و روان بوده و برای مسافر به دلیل همین ویژگی حرکت یا توقف آسانسور قابل تشخیص نمی‌باشد. شرکت بهفخر با استفاده از کفشک‌های رولر متناسب با نوع پروژه، همواره کیفیت برتری را به مشتریان خود عرضه می‌دارد.
برخی از اشتباهات رایج در خرید آسانسور چیست؟
متاسفانه در مواردي مشاهده مي‌شود سازندگان ساختمان، حتي برخي مهندسين مشاور ديد اصولي و درستي از آسانسور و انواع آن نداشته و همين عامل موجب انتخاب نادرست مي‌شود. چند نمونه از این خطاها عبارتند از: استفاده از تعداد كم آسانسور و يا سرعت پايين آسانسور جهت ساختمان با تعداد طبقات بالا. عدم تناسب بین ظرفيت آسانسور و تعداد واحدهاي موجود در ساختمان عدم تناسب آسانسور با بقيه مصالح استفاده‌شده در ساختمان (به عنوان مثال خريد يك دستگاه آسانسور ارزان قيمت براي ساختماني كه داراي تجهيزات و امكانات لوکس و گران قيمت مي‌باشد.) عدم توجه کافی به کیفیت و طراحی آسانسور و توجه صرف به مشخصات فنی مکتوب كه در نتیجه، به ظاهر در خريد آسانسور كليه سيستم‌هاي مدرن لحاظ شده‌است، ولی داراي عملكرد مناسب نیست و همیشه خراب و خارج از سرویس است.
آیا دو آسانسور كه مشخصات فني آنها ظاهراً يكسان است داراي كيفيت يكساني هستند؟
قطعاً خیر، در بسیاری از موارد مشخصات ذکر شده صرفاً براساس اطلاعات رایج بازار بوده و نیازهای کارفرما در آن لحاظ نشده‌است. همچنین مواردی از قبیل كيفيت اجناس، كيفيت نصب، كنترل كيفيت تجهيزات نصب شده از جمله مواردی هستند که در مشخصات فنی مکتوب قابل ارزیابی نیست و صرفاً سابقه، اعتبار و دانش فنی شرکت تضمین‌کننده آن خواهد بود.
دلیل قفل کردن آسانسور هیدرولیکی چه می تواند باشد؟
اگر از تنظیم شیر برقی خود مطمئن هستید، باید راپچر والو متصل به جک را تنظیم نمائید. روش تنظیم به این صورت است که مهره پشت راپچر والو را توسط آچار 13 در جهت خلاف عقربه ساعت چرخانده تا باز شود، سپس پیچ را به میزان مورد نیاز به سمت بیرون شل کرده، مهره را می بندید.

دانلود کاتالوگ خدمات

تعاونی صنایع آسانسور آستان رضا(ع) پس از عقد قرارداد، ارائه کننده خدمات سرویس و نگهداری آسانسورهای واحدهای مسکونی، تجاری، اداری (برج های بلند مرتبه)، بیمارستان ها، بانک ها، هتل ها، وزارتخانه ها و… می باشد. تمامی خدمات این واحد تحت نظارت سندیکای آسانسور و وزارت صنایع و معادن ایران می باشد.

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید