آسانسور های غذابر

1- یکی از ویژگی های مهم انواع بالابرهای خانگی، هوم لیفت ها (Homelift)، بالابرهای فروشگاهی و بالابرهای غذابر عدم نیاز به چاله آسانسور و تخریب بنای مورد احداث و عدم نیاز به آهن کشی و اتاق آسانسور است.

2- امکان انتقال نیرو محرکه از یک مکان جدا به بدنه دستگاه. تجهیزات نیرومحرکه شامل الکتروموتور، تانک روغن، شیر برقی، پمپ هیددرولیک و تجهیزات روغن است که در صورت نبود فضای کافی در محل نصب بالابر می توان این تجهیزات را حتی در فاصله 10 متری از خود بالابر نصب نمود.

3- طراحی سازه ها و نصب بالابرهای خانگی و فروشگاهی و غذابر و Homelift ها بسیار قابل انعطاف است طوری که در هر مکانی قابلیت نصب این بالابرها وجود دارد. به این صورت که سازه بالابر با توجه به شرایط مکان مورد نظر طراحی و ساخته شده و سپس نصب می گردد.

4- این بالابرها دارای ظرفیت های متغیر و متفاوت بسیار بالایی هستند. درواقع این نوع بالابرها از ظرفیت 300 کیلوگرم تا 5 تن قابل طراحی و ساخت هستند.

5- از ویژگی های دیگر بالابرهای خانگی و بالابرهای فروشگاهی و بالابرهای غذابر و Homelift ها و آسانسورهای هیدرولیکی، قابلیت نصب انواع تجهیزات اعم از برق PLC، برق آسانسوری، شاسی های احضار آسانسوری، نشانگر، درب آسانسوری، درب های اتوماتیک، درب های لولایی، درب آکاردئونی و ... است.

6- طراحی انواع کابین از ویژگی های خاص این بالابرها می باشد. طوری که برای طراحی و ساخت کابین آنها می توان از حفاظ های ساده تا انواع کابین های استیل، کابین های MDF، کابین های آلومینیوم آج دار، طلق، ورق پانچ، ورق ساده، ورق آهن استفاده کرد. درواقع کابین این بالابرها با هر سلیقه و هزینه ای قابل طراحی است.

7- نصب و استفاده از تجهیزات با ضرایب ایمنی بسیار بالا در محصولات شرکت آسیابرج موجب ایمنی بالای محصولات گشته است. ایمنی بالای بالابرهای خانگی و فروشگاهی و هوم لیفت ها و غذابرها باعث گشته تا این محصولات نیازی به استاندارد نداشته باشند. زنجیرها، پاراشوت ها، بکسل ها و قرقره های مجزا از نمونه این تجهیزات هستند.

8- دارا بودن گواهینامه و تأییدیه کارشناسان وزارت کار از ویژگی های بالابرهای خانگی و بالابرهای فروشگاهی و بالابرهای غذابر و هوم لیفت های شرکت آسیابرج است.

9- استفاده از رپچرولوهای کنترل بروی جک های هیدرولیک امکان سقوط در صورت پاره شدن شیلنگ های هیدرولیک را به صفر رسانده است.

10- تغذیه 24ولت و 12ولت با جریان 300 میلی آمپر در این نوع بالابرها باعث می گردد اپراتور دستگاه دچار هیچ گونه حادثه برق گرفتگی یا هر نوع حادثه ای از این قبیل نگردد.

11- ابعاد کابین این بالابرها نیز بسته به مکان نصب قابلیت انعطاف در طراحی و ساخت دارد. طوریکه این ابعاد از 80×80 سانتیمتر تا 5متر در 5متر متغیر است.

12- این بالابرها در انواع تک ریله، دوریله مجاور، دوریله مقابل و چهارریله تولید می گردد.

13- استفاده از قطعات الکترونیکی و مدار فرمان اروپایی درجه یک و جک های هیدرولیک اروپایی و یونیت پاور با برندهای مطرح از دیگر ویژگی بالابرهای خانگی ، بالابرهای فروشگاهی ، بالابرهای غذابر و Homelift های شرکت آسیابرج می باشد.

سوالات رایج

در انتخاب یک شرکت آسانسوری توجه به چه نکاتی اهمیت دارد؟
بررسي دقيق مدارك و گواهينامه‌هاي شركتي كه قصد خريد از آن را داريم. بررسي دقيق مشخصات فني ارائه شده. بررسي توان شركت از نظر مالي و اجرايي. بررسي رزومه كاري شركت‌ و نيز بازديد از پروژهاي نصب شده توسط آن. مراجعه و بازديد از محل شركت و مذاكره در محل.
آیا وجود تیم طراحی حرفه‌ای در یک شرکت آسانسوری مهم است؟
باید توجه داشت اگرچه آسانسورها از ساختار تقریباً یکسانی برخوردارند ولی آنچه که موجب عملکرد بی‌عیب و نقص تجهیزات به کاررفته می‌گردد، دانش فنی به‌کار رفته در طراحی آسانسور می‌باشد. وجود تیم طراحی حرفه‌ای در شرکت بهفخر، تضمین کننده نتیجه کار است. متاسفانه بسیاری از شرکت‌ها به دلیل نداشتن تیم طراحی، بدون داشتن طرح اختصاصی و مهندسی شده مختص پروژه شما، نتایج نامناسبی را بدست می‌آورند.
آیا کفشک‌های رولر با کفشک‌های معمولی تفاوتی را ایجاد می‌کنند؟
در ساختمانهای بلند مرتبه که به جهت طول مسیر حرکت آسانسور، از آسانسورهای سرعت بالا استفاده می‌شود، موضوع لرزش کابین آسانسور ملموس‌تر می‌باشد. با استفاده از سیستم کفشک‌های رولر کابین به جای کفشک‌های معمولی سایشی کابین، حرکت کابین علیرغم سرعت بالا، بسیار نرم و روان بوده و برای مسافر به دلیل همین ویژگی حرکت یا توقف آسانسور قابل تشخیص نمی‌باشد. شرکت بهفخر با استفاده از کفشک‌های رولر متناسب با نوع پروژه، همواره کیفیت برتری را به مشتریان خود عرضه می‌دارد.
برخی از اشتباهات رایج در خرید آسانسور چیست؟
متاسفانه در مواردي مشاهده مي‌شود سازندگان ساختمان، حتي برخي مهندسين مشاور ديد اصولي و درستي از آسانسور و انواع آن نداشته و همين عامل موجب انتخاب نادرست مي‌شود. چند نمونه از این خطاها عبارتند از: استفاده از تعداد كم آسانسور و يا سرعت پايين آسانسور جهت ساختمان با تعداد طبقات بالا. عدم تناسب بین ظرفيت آسانسور و تعداد واحدهاي موجود در ساختمان عدم تناسب آسانسور با بقيه مصالح استفاده‌شده در ساختمان (به عنوان مثال خريد يك دستگاه آسانسور ارزان قيمت براي ساختماني كه داراي تجهيزات و امكانات لوکس و گران قيمت مي‌باشد.) عدم توجه کافی به کیفیت و طراحی آسانسور و توجه صرف به مشخصات فنی مکتوب كه در نتیجه، به ظاهر در خريد آسانسور كليه سيستم‌هاي مدرن لحاظ شده‌است، ولی داراي عملكرد مناسب نیست و همیشه خراب و خارج از سرویس است.
آیا دو آسانسور كه مشخصات فني آنها ظاهراً يكسان است داراي كيفيت يكساني هستند؟
قطعاً خیر، در بسیاری از موارد مشخصات ذکر شده صرفاً براساس اطلاعات رایج بازار بوده و نیازهای کارفرما در آن لحاظ نشده‌است. همچنین مواردی از قبیل كيفيت اجناس، كيفيت نصب، كنترل كيفيت تجهيزات نصب شده از جمله مواردی هستند که در مشخصات فنی مکتوب قابل ارزیابی نیست و صرفاً سابقه، اعتبار و دانش فنی شرکت تضمین‌کننده آن خواهد بود.
دلیل قفل کردن آسانسور هیدرولیکی چه می تواند باشد؟
اگر از تنظیم شیر برقی خود مطمئن هستید، باید راپچر والو متصل به جک را تنظیم نمائید. روش تنظیم به این صورت است که مهره پشت راپچر والو را توسط آچار 13 در جهت خلاف عقربه ساعت چرخانده تا باز شود، سپس پیچ را به میزان مورد نیاز به سمت بیرون شل کرده، مهره را می بندید.

دانلود کاتالوگ خدمات

تعاونی صنایع آسانسور آستان رضا(ع) پس از عقد قرارداد، ارائه کننده خدمات سرویس و نگهداری آسانسورهای واحدهای مسکونی، تجاری، اداری (برج های بلند مرتبه)، بیمارستان ها، بانک ها، هتل ها، وزارتخانه ها و… می باشد. تمامی خدمات این واحد تحت نظارت سندیکای آسانسور و وزارت صنایع و معادن ایران می باشد.

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید